Juvelyriniai gaminiai iš aukso Kategorija: Juvelyrika, Patarimai
Data: 2016 rugsėjo 22

Juvelyriniai gaminiai iš aukso yra ypatingi. Auksinė grandinėlė, apyrankė, žiedas su akute, pakabukas ar kiti papuošalai kiekvienam jį dėvinčiam suteikia ypatingą įvaizdį. Tam, kad šie papuošalai nuolat dvelktų solidumu ir elegancija, būtina auksinius gaminius nuolat prižiūrėti.

Juvelyriniai gaminiai iš aukso ir jų priežiūra

Juvelyriniai gaminiai iš aukso. Kaip juos prižiūrėti?Laikui bėgant juvelyriniai gaminiai iš aukso gali prarasti savo blizgesį ir nebeatrodyti tokie patys, kaip juos įsigijus. Kad taip nenutiktų, auksinius papuošalus derėtų retkarčiais atnaujinti. Tam gali padėti ir liaudiškos priemonės, kurios aptinkamos kiekvienuose namuose: etilo spiritas, soda, dantų pasta, kreida ir kt.

  • Degtinė, etilo spiritas, odekolonas suteikia auksiniam papuošalui blizgesio. Jais nuvalyti dirbiniai blizga taip, lyg būtų nauji.
  • Dantų pasta taip pat suteikia jiems blizgesio. Tereikia ištepti auksinius papuošalus dantų pasta ir po kelių minučių nuvalyti (nuplauti) jos likučius flaneliniu audiniu.
  • Tam, kad auksiniai papuošalai blizgėtų, taip pat rekomenduojama įtrinti minkštą audinį kreida ir juo valyti auksinius gaminius, vėliau nuplauti muiluotame vandenyje.
  • Jei auksiniai papuošalai ypač nešvarūs, jiems reikėtų skirti kiek didesnį dėmesį. Tam gali padėti auksinių papuošalų mirkymas šiltose pamuilėse su šiek tiek geriamosios sodos. Vėliau tokius gaminius valykite švelniu audiniu arba minkštu dantų šepetėliu, nuplaukite šiltu vandeniu, kuriame įpilta etilo spirito. Išdiovinę šiltame rankšluostyje, padenkite papuošalus citrinų sultimis ir nuvalykite švelniu minkštu audiniu.
  • Kad nepažeistumėte papuošalų, visada juos valykite švelniu audiniu ir minkštu šepetėliu.

Jei liaudiškomis priemonėmis nepasitikite, dažnai juvelyrikos salonai siūlo specialias auksinių dirbinių priežiūros priemones: valiklius, švelnius audinius ir kt.

Kas gali pakenkti auksiniams dirbiniams?

Juvelyriniai gaminiai iš aukso. Kaip juos prižiūrėti?Kai kurios medžiagos auksiniams dirbiniams, deja, gali pakenkti. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama vadovautis šiais patarimais:

  • Nusiimkite auksinius dirbinius gaminant maistą;
  • Nepamirškite nusiimti auksinių papuošalų prieš naudojant kūno priežiūros ar kosmetikos priemones;
  • Neikite su auksiniais dirbiniais į baseiną ar pirtį.

Auksiniams papuošalams neigiamą įtaką daro kosmetikos priemonės, prakaitas, chloras, jodas ir jų junginiai. Nuo prakaito papuošalai patamsėja, o kosmetika daro įtaką baltų dėmių atsiradimui ant papuošalo.

Prižiūrėkite savo auksinius papuošalus ir mėgaukitės išskirtiniu įvaizdžiu kasdien!