Paslaugos

Individualių papuošalų gamyba

Pagaminsiu Jums papuošalus iš aukso, sidabro ar platinos pagal individualų užsakymą.

Grandinėlės ir apyrankes pagaminsiu pagal jūsų norimą modelį, ilgi, svori, užsegimą.
Žiedus pagaminsiu norimo dizaino, svorio, pločio, dydžio su briliantais ar cirkoniais ir kitais akmenimis.
Pakabukus pagaminsiu pagal jūsų fantaziją, 3D pakabuką ar tiesiog plokštelę, kryželį.

 

Skaityti plačiau

DiamondsBriliantų įsodinimas

Įsodinu briliantus į pakabukus, žiedus, grandinėlės bei apyrankes.

Deimantas yra kiečiausias gamtoje randamas grynuolių klasės mineralas – jo paviršiaus neįmanoma įbrėžti jokiu kitu mineralu. Šią deimanto savybę pastebėjo jau senovės graikai ir pavadino akmenį „adamas” – nenugalimas. Tai yra vienintelis brangakmenis, sudarytas tik iš vieno cheminio elemento – grynosios anglies. Kiekvienas iš jų yra unikalus, vienintelis ir nepakartojamas. Jie – labai seni ir blizga gražiausia. Chemiškai gryni deimantai būna skaidrūs ir bespalviai, bet tokių randama labai retai. Dėl įvairių priemaišų mineralas įgauna pilkšvą, balkšvą, melsvą, gelsvą ar rusvą atspalvį. Randama ir ryškiai geltonos spalvos deimantų (Canary), ypač reti ir vertingi raudonos, mėlynos ir purpurinės spalvos deimantai (Fancy), pasitaiko matinių, tamsios, kartais net juodos spalvos deimantų (Bort). Kiekvienas briliantas yra deimantas, bet ne visi deimantai gali būti briliantai. Tik aukščiausios kokybės tinkamai nušlifuotas akmuo sutviska visomis vaivorykštės spalvomis ir tampa neprilygstamo grožio briliantu, kurio spindesiui retas pajėgus atsispirti. Tik apie 20 procentų visų pasaulyje išgaunamų deimantų yra tinkami papuošalų gamybai. Vertinant deimantus svarbūs 4 kriterijai: Karatai, Spalva, Grynumas, Šlifavimas.

Karatai (ct). Karatais matuojama brangakmenių masė (1 ct = 0,2 g).Įdomi šio matavimo vieneto kilmės istorija. Pasirodo, senovėje brangakmenių pardavėjai deimantams sverti kaip svarelius naudojo saldžiųjų ceratonijų sėklas, kurios vidutiniškai sveria 0,2 gramo.”

Spalva. Pagal spalvą deimantai skirstomi į dvi rūšis: bespalvius ir fantazinių spalvų. Patys vertingiausi yra skaidriausi,balčiausi deimantai, iš spalvotų: žydroki, rausvi, rubino raudonumo, rausvai violetinės, mėlynos spalvos deimantai.

Grynumas.  Grynumo laipsnis nustatomas žiūrint pro 10 kartų didinamąjį stiklą. Nuo esančių jame intarpų, defektų, jų didumo priklauso deimanto grynumo laipsnis. Kuo skaidresnis akmuo, tuo jis brangesnis.

Šlifavimas. Šlifavimo būdas turi didžiausią įtaką deimanto spindesiui. Šlifavimo kokybė priklauso nuo taisyklingų proporcijų, sienelių išdėstymo tikslumo ir poliruotės tobulumo. Dėl šlifavimo klaidų gali kilti problemų dedant žiedą į apsodą. Pagrindiniai deimanto šlifavimo būdai yra: briliantinis, pakopinis, rožinis. Dažniausiai briliantiniu būdu nušlifuotas deimantas turi 57 sieneles, tačiau jis gali kisti priklausomai nuo deimanto  dydžio.

Yra deimanto imitacijų. Deimantą ypač lengva sumaišyti su: bespalviu cirkoniu, sintetiniu bespalviu špineliu, sintetiniu rutilu, fabulitu (dar vadinamas starilanu, stroncio deimantu, diademu), bespalviu sintetiniu safyru.

Išpjovimas –  tai charakteristika, apimanti brilianto proporcijas, briaunų kokybę ir kt. Brilianto išpjovimo kokybė gana stipriai lemia tokias charakteristikas, kaip blizgesys. Briliantai gali būti išpjauti įvairių formų, tai priklauso tik nuo meistriškumo. Kiekviena forma yra sukurta, kad išryškintų tam tikras brilianto charakteristikas. Optimalus briaunų skaičius – 57, bet prieš pradėdamas šlifuoti juvelyras turi suteikti briliantui geometriškai taisyklingą formą – apskritimo, ovalo, kriaušės. Nuo šlifavimo kokybės priklauso, kaip akmuo žaižaruos. Apvalus akmuo labiausiai išryškina deimanto pranašumus, o stačiakampis ar ovalus sumažina atspindimos šviesos kiekį. Atitinkamai apvalus briliantas 30-50 % brangesnis.

Tradicinės briliantų formos:

deimanto-forma-roundRound– apvalus briliantas, kurį sudaro 57 arba 58 briaunos

deimanto-forma-ovalOval– ovalo formos

deimanto-forma-marquiseMarquise– Ovalo, nusmailėjančiais galais formos. Karaliaus Liudviko XIVužsakymu sukurta forma markizei De Pompadur

deimanto-forma-pearPear– kriaušės formos

deimanto-forma-emeraldEmerald– stačiakampio formos

deimanto-forma-princessPrincess– kvadrato formos

deimanto-forma-radiantRadiant– kvadrato ar stačiakampio formos su nukirstais kampais

deimantu-forma-asscherAsscher– aštuonkampio formos

Brangakmenio sujungimas su auksiniu ar sidabriniu dirbiniu vadinamas brilijantų įsodinimas. Kai brangakmenis yra įtvirtintas į auksinį ar sidabrinį dirbinį, taurusis metalas sustiprina brangakmenio galią. Auksas yra geriausias energijos laidininkas. Auksas ne tik stiprina akmens veikimą, bet aktyvina jį kaip saulės energija. Dauguma žmonių teikia auksui pirmenybę, nes jis nenublanksta, yra tvirtas ir ilgalaikis, simbolizuoja turtą ir vertę. Auksas gali būti derinamas su visais akmenimis, kvarcais, kristaliniais brangakmeniais.
Žmonės nuo seno tikėjo mistinėmis deimantų galiomis. Astrologiniu požiūriu tai labai stiprus akmuo, bet jo poveikis gali būti dvejopas. Patekęs į naujas rankas, septynerius metus šis mineralas lieka neutralus: tarytum tiria naująjį šeimininką. Jei žmogus yra sąžiningas ir nuoširdus, elgiasi dorai, akmuo tarsi magnetas pritraukia turtus ir visokeriopą sėkmę. Nešiojamas prie kūno deimantas veikia kaip jaunystės eliksyras, įkvepia žmogui stiprybės ir ryžto. Jei naujasis šeimininkas pasirodo esąs godus ir piktas, akmuo pradeda jam kenkti. Didžiausia klaida – vogti briliantus, taip galima prisišaukti neišgydomą ligą, nelaimę ir net mirtį. Taip pat nepatartina pirkti deimantų lombarde. Geriausiai, kai briliantas yra šeimos brangenybė ir perduodamas iš kartos į kartą. Geras ženklas dovanoti briliantą išskirtinėmis progomis: sužadėtuvių, vestuvių ar svarbios sukakties.

Juvelyrinių gaminių taisymas ir atnaujinimas

Taisau bei atnaujinu auksinius bei sidabrinius gaminius. Atnaujinu brangius laikrodžius.

Auksiniai papuošalai
Papuošalai iš aukso, platinos, brangakmenių, deja, taip pat ne amžino spindesio – po kiek laiko jie praranda pirmykštį savo grožį. Kad jis kuo ilgiau būtų išsaugotas, papuošalai turi gulėti specialioje dėžutėje, suvynioti į ploną popierių ar šilko skiautę, nesitrinti tarpusavyje.
Jei auksinė grandinėlė labai nešvari, prarado blizgesį, paimkite nedidelį siaurą stiklinį indelį, įberkite 50 gramų muilo drožlių, 5 gramus sodos (vietoj jos galima įlašinti kelis lašus amoniako), užpilkite šiltu vandeniu ir įdėkite auksinę grandinėlę. Po to uždenkite dangteliu ir 1-2 min. Energingai pakratykite. Išimtą grandinėlę gerai išplaukite tekančio šilto vandens srovėje ir išdžiovinkite. Jei norite, kad ji vėl gražiai spindėtų, akimirkai panardinkite į denatūruotą spiritą , paskui nuvalykite zomšos skiaute. Auksinę grandinėlę galima nuvalyti ir kietėjančios duonos minkštimu.

Paauksuota bižuterija
Paauksuotą bižuteriją reikia valyti labai atsargiai ir netrinti jos, nes galima pažeisti ploną aukso sluoksnį. Jei ji nešvari, nušluostykite minkštu skudurėliu, sumirkytu muiliname vandenyje. Geriau valyti pasūdytomis citrinos sultimis. Paauksuotus dirbinius reikia saugoti nuo kvepalų, nes jų lašas gali sunaikinti paauksavimo sluoksnį.

Sidabras
Sidabras yra nuostabus, daugialypis metalas. Jo minkštas blizgėjimas prideda lengvos elegancijos lėkštėms, stalo įrankiams ir aišku papuošalams. Deja, sidabras yra gan pažeidžiamas, palyginti su kitais dažnai naudojamais metalais. Sidabras gali greitai pajuoduoti, apsinešti ir susibraižyti. Dažnai žmonės bijo smarkiau valyti sidabrinius dirbinius, nes jie neretai yra brangus atminimas, susijęs su kokia nors šeimos istorija, taigi labai saugomi. Tačiau nebūtina turėti juvelyro specialybę, kad galėtume nuvalyti sidabrą. Štai keletas patarimų, kaip valyti sidabrinius dirbinius, kad jie ir vėl šviestų kaip nauji.

1) Valykite sidabrą dažnai ir iškart po naudojimo. Dažnai naudojami sidabriniai daiktai retai neturi apnašų. Kai sidabro apnašų dar nėra arba jos tik pradeda atsirasti, paprasčiausiai nuplaukite sidabrinį daiktą su šiltu (ne karštu) vandeniu ir švelniu befosfatiniu plovikliu.
Venkite mūvėti gumines pirštines, kai valote sidabrą, nes guma koroduoja sidabrą. Naudokite minkštą audinį sidabrui valyti. Po valymo nušluostykite su minkštu rankšluoščiu. Geriausia apnašas valyti naudojant medvilninį medžiagos gabalėlį.
2) Valykite sidabrą specialiomis priemonėmis. Kai ant sidabro susiformuoja apnašos, paprastas rankinis valymas gali nepadėti. Specialiai gaminamos sidabro valymo priemonės (pastos) yra geriausias pasirinkimas, jeigu valote itin brangius sidabrinius dirbinius, papuošalus.

• Sudrėkinkite naudojamą medžiagos ar kempinėlės gabalėlį su specialiu sidabro šveitikliu ir švelniai pašveiskite sidabrinį daiktą.
• Šveiskite sidabrą tik tiesiomis linijomis, pirmyn ir atgal judesiu (ne ratais). Venkite stipraus brūžinimo, geriau leiskite visą darbą atlikti šveitimo pastai.
• Nuplaukite sidabrą po tekančiu vandeniu
• Nusausinkite nuvalytą sidabrą su sausu, švelniu rankšluoščiu

3) Sidabro valymas namie randamomis medžiagomis Galite naudoti lengvai namie randamus produktus mažiau svarbiems sidabriniams daiktams valyti. Šis metodas dažniausiai veikia gerai, bet didesnė tikimybė pažeisti sidabrą. Taigi, bandykite savo rizika.
Dantų pasta. Pasirinkite paprastą dantų pastą (ne gelį) be jokiu ypatingu balinančių priedų. Pigiausia pasta puikiai tiks. Paimkite švelnų sudrėkintą drabužį (seni sportiniai marškinėliai puikiai tiks) arba šlapią kempinę ir išspauskite šiek tiek dantų pastos. Tada švelniai patrinkite sidabrą tiesiais judesiais. Taipogi galite iš pradžių sudrkinti patį sidabrinį daiktą ir tada ant jo užtepti dantų pastos bei pradėti trinti su medžiagos gabalėliu. Bet kokiu atveju, būkite atsargūs ir švelnūs, ir jeigu pastebite, kad pradedate braižyti sidabrą, tuojau pat nuplaukite dantų pastą. Kai medžiagos gabalėlis pajuoduoja nuo sidabro apnašų, pridėkite dar pastos prie švarios medžiagos vietos ir tęskite valymą. Nuplaukite su šiltu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.
4) Sidabro valymas soda Kepimo soda gali pašalinti sunkiausiai įveikiamas apnašas, bet nenaudokite jos nebent nebijote sugadinti sidabro išorės. Kepimo soda laikoma per daug braižanti sidabrą šveitimo medžiaga. Kepimo soda su vandeniu ir sidabru sudaro mažą cheminę reakciją, todėl nekvėpuokite išskiriamais garais.

• Padarykite valymo pastą iš kepimo sodos ir šilto vandens.
• Šveiskite taip pat kaip aprašyta su dantų pastą.

5) Tirpalai ir elektrocheminis valymas Sidabro valymas vonelėje. Rinkoje yra priemonių, kurios be jokio mechaninio valymo gali nušveisti sidabro apnašas. Tačiau tikri profesionalai retai naudojasi tokiomis priemonėmis, arba dažniausiai labai trumpam laikui, kadangi tokie tirpalai labai agresyvūs ir greitai ėsdina ne tik apnašas, bet ir patį sidabrą. Tokie tirpalai dažnai yra kenksmingi tiek žmonėms, tiek sidabrui.
Kitas būdas, tai elektrocheminis valymas, kai sidabras panardinamas į druskos tirpalą ir vyksta elektrolitinė reakcija. Vėlgi, šis būdas gan rizikingas, ypaš sidabrui su oksiduotu paviršiumi ir prancūziška apdaila.

• Pašildykite reikiamą kiekį vandens ir ištirpinkite jame didelį kiekį valgomosios druskos. Vietoj druskos galite naudoti ir plovimo sodą.
• Įdėkite į dubenėlį aliuminio folijos ir išklokite ja dugną.
• Tada įmerkite prieš tai su muilu nuplautą sidabrą (į foliją) kelioms minutėms. Apnašos turėtų nusiplauti pačios.
• Sunkiai prieinamas vietas prieš tai dar pavalykite muilu ir drėgnų skuduru.
Pastaba: Šis metodas pašalins visas apnašas, net ir senovines. Panaudotą druskos tirpalą išpilkite į kriauklę. Šis sidabro valymo būdas yra pagrįstas paprasta chemine reakcija tarp aliuminio metalo ir sidabro oksido (apnašų). Druskos tirpalas veikia kaip elektrolitas ir leidžia vykti cheminei reakcijai.

6) Tinkama sidabro priežiūra apsaugo nuo apnašų
Be taisyklingo ir dažno valymo, geriausias būdas apsaugoti sidabrą yra teisingai jį laikyti. Įsitikinkite, kad kiekvienas sidabrinis papuošalas, indas yra visiškai sausas prieš padedant į vietą. Sidabro dirbiniams rekomenduojama įvynioti juos į rugščių neturintį vyniojimo popierių arba apsauginį popierinį maišelį. Taipat galima laikyti sidabrą flanelėje (specialiai sidabrui yra gaminami flaneliniai maišeliai). Įvyniotus sidabrinius papuošalus dar galite įdėti į plastikinį užspaudžiamą maišelį. Kaip papildoma apsauginė priemonė gali būti silicio gelis arba druskos stiklinė šalia sidabro, kurie sugeria drėgmę ir taip mažina aplinkos poveikį sidabrui.

Niekada nelaikykite sidabro arti arba kad liestųsi su guma, nerūdijančiu plienu ir dažais.

Kiti patarimai su SIDABRU

• Venkite nešioti sidabrinius juvelyrinius dirbinius baseine. Chloras gali pakenkti sidabrui per trumpą laiką.
• Norėdami pasiekti sunkesnes vietas, galite naudoti dantų šepetėlį. Su šiltu vandeniu pirmiausia sušvelninkite šerelius.
• Jei laikote sidabrą ilgą laiką nenaudodami, tada laikykite jį vakuume. Čia gerai tinka vakuuminės maisto dėžutės.
Įspėjimai
• Sidabrą su oksiduojama arba prancūzų apdaila geriau valyti rankoms arba komerciniais sidabro blizgikliais. Taip išsaugosite sidabrą tikrai nepažeistą.
• Venkite abrazyvinių valiklių. Naudodami kepimo soda ir dantų pastą jau kažkiek rizikuojate. Visos kitos medžiagos labiau abrazyvinės nei pasta ir soda beveik neabejotinai padarys žalą.
• Aprašytas aliuminio folijos metodas atrodo lengvas ir nekenksmingos, tačiau gali suteikti jūsų sidabrui apelsinų žievelės tekstūros efektą. Kad to išvengtumėte naudokite minkštą švarios medvilnės audinį, kad nuvalytumėte ant sidabro susiformavusį aliuminio sulfatą.

Laikrodžių atnaujinimas

Atnaujinu laikrodžių korpusus bei apyrankes (nerūdijančio plieno, auksines).
Po atnaujinimo laikrodis ar bet koks juvelyrinis gaminys atrodys kaip naujas:

  • panaikinami įbrėžimai
  • pašalinamas purvas
  • atgaivinama spalva
  • nupoliruojamas blizgantis ar matinis paviršius.