Aukso supirkimo kaina Kategorija: Juvelyrika, Uncategorized @lt
Data: 2016 kovo 21

Aukso supirkimo kaina nuolatos kinta. Auksas – tai ryškiai geltonos spalvos taurusis metalas, labai dažnai naudojamas juvelyrinių dirbinių, monetų, medalių gamybai. Kadangi auksas yra pakankamai retas ir atsparus korozijai, jis turi ypatingą vertę. Būtent dėl to auksiniai papuošalai laikomi vienais iš prabangiausių papuošalų – jo kaina didesnė nei kai kurių kitų tauriųjų metalų. Šiuo metu itin populiaru auksą investuoti arba parduoti (supirkti).

Dabartinė vid. supirkimo kaina:

585 prabos: 19.12 €/g

750 prabos: 24.51 €/g

 

Kaip nustatoma aukso supirkimo kaina?

Kadangi aukso, kaip pinigų, negalima prispausdinti, o tik iškasti arba išmainyti, aukso kaina yra didelė. Neretas, esant palankioms aplinkybėms, nusprendžia auksą keisti į pinigus – jį parduoti, panaudoti supirkimui. Gali būti superkami įvairūs, bet kokio dizaino ir kokybės / prabos aukso dirbiniai: apyrankės, grandinėlės, auskarai, žiedai, sąsagos, pakabukai, monetos, dantų karūnėlės ir kt. Supirktas auksas, pavyzdžiui, auksiniai papuošalai, yra išlydomi ir perdirbami.

Aukso supirkimo kaina priklauso nuo:

  • Aukso kokybės / prabos;
  • Aukso svorio:
  • Nustatytos aukso kainos biržoje.

Praba –  santykinis tauriojo metalo kiekis lydinyje. Praba parodo, kiek tauriojo metalo yra 1 kg lydinio, o šio santykio ženklas (prabos ženklas) įspaudžiamas gaminyje. Pavyzdžiui, aukso lydinių prabos yra 333, 375, 500, 585, 750, 800, 900, 999, o pats kokybiškiausias, pats gryniausias auksas yra 999 prabos auksas. Aukso supirkimo kaina kaskart gali skirtis – kadangi aukso kaina biržoje kaskart nežymiai svyruoja, tikslią kainą galima įvertinti tik prieš įvykstant sandoriui.

Kodėl auksas yra brangesnis už kitus tauriuosius metalus?                                      

Aukso supirkimo kainaAuksas yra ilgaamžis taurusis metalas, turintis unikalias fiziologines savybes – jis nerūdija, jo neveikia oras, drėgmė, rūgštys, šarmai. Auksas yra kalus, lengvai apdorojamas metalas, taip pat jis gerai praleidžia šilumą bei elektros srovę. Iš aukso pagaminti juvelyriniai dirbiniai yra ilgaamžiai ir patvarūs.

Be to, auksas yra vienas iš rečiausių elementų, jo kiekis žemės plutoje yra labai mažas.  Aukso yra apie 15 kartų mažiau nei sidabro, net 10000 kartų mažiau nei vario. Šios aukso savybės lemia ir jo kainą, kuri yra didesnė nei kitų tauriųjų metalų, pavyzdžiui, sidabro.

Svarbu turėti omenyje tai, kad gali būti superkamas ne tik auksas, bet ir sidabras, platina, paladis, kiti metalai, jų supirkimo kaina taip pat priklauso nuo kokybės / prabos svorio, nustatytos kainos biržoje.