Aukso dirbiniai Kategorija: Juvelyrika, Patarimai
Data: 2016 rugpjūčio 8

Aukso dirbiniai ir jų pasirinkimas šventėms ir kasdienai jau nuo senų senovės kėlė klausimą kaip išsirinkti tinkamiausą. Šis taurusis metalas iki dabar ypač vertinamas dėl savo fiziologinių savybių. Auksas nerūdija, jo neveikia oras, rūgštys, be to, jis yra kalus ir lengvai apdorojamas metalas. Šis ypatingas metalas dažnai naudojamas ir juvelyrinių dirbinių gamybai. Šiuo metu populiariausi dirbiniai yra iš geltonojo, raudonojo bei baltojo aukso.

Aukso dirbiniai tinka visiems

Aukso dirbiniai – ir šventėms, ir kasdienai. Kaip išsirinkti tinkamą?Aukso dirbiniai tinka vyrams ir moterims, ir šventėms, ir kasdienai. Auksiniai dirbiniai asocijuojasi su solidumu, prabanga, todėl jie ypač mėgstami, ir populiarumu nenusileidžia kitiems tauriesiems metalams. Populiariausi papuošalai iš aukso yra grandinėlės, apyrankės, žiedai, pakabukai, auskarai, kurie spalva, pynimu gali būti derinami tarpusavyje. Aukso dirbinių pasiūla yra labai plati, todėl neretai sunku išsirinkti specialiai Jums tinkantį papuošalą. Tam, kad būtų palengvintas pasirinkimo procesas, būtina išsiaiškinti keletą svarbių detalių.

Į ką derėtų atsižvelgti renkantis auksinį dirbinį?

  • Papuošalo dėvėjimo galimybes (šventei, kasdienai);
  • Derinimą su kitais auksiniais papuošalais;
  • Derinimą su kitais tauriaisiais metalais;
  • Gyvenimo būdą;
  • Stilių;
  • Amžių;
  • Lytį ir kt.

Būtent šios detalės daro įtaką auksinio papuošalo dizainui, papuošalo dydžiui, apdirbimui, spalvai, pynimui, brangakmenių panaudojimui ir kt. Šių detalių išsiaiškinimas padeda susiaurinti juvelyrinių dirbinių spektrą ir išsirinkti papuošalą, atitinkančius Jūsų poreikius.

Rankų darbo aukso dirbiniai

Aukso dirbiniai – ir šventėms, ir kasdienai. Kaip išsirinkti tinkamą?Jei išsiaiškinus savo poreikius auksinį dirbinį išsirinkti vis dar sunku, tai – ne problema. Pastaruoju metu ypač populiaru gamintis vienetinius, arba kitaip, autorinius, auksinius papuošalus. Tokių rankų darbo auksinių papuošalų gamyba yra sudėtingesnė, tačiau rezultatas – neįkainojamas. Rankų darbo papuošalai yra išskirtiniai ir unikalūs – jie specialiai gaminami pagal užsakovo pageidavimus parenkant papuošalo formą, apdirbimą, spalvą, akmenis. Didžiausias privalumas – tokio pat papuošalo neturės niekas kitas. Ypač populiaru gamintis vienetines auksines grandinėles, apyrankes, žiedus, pakabukus, auskarus, sąsagas, sages, amuletus bei kitus auksinius dirbinius.  Be to, pagal tokius pageidavimus gali būti gaminamas ne vienas papuošalas, o visas auksinių papuošalų komplektas, kurio sudėtį galite nuspręsti patys (auksinė grandinėlė ir žiedas, auksinė grandinėlė ir apyrankė, auksinė grandinėlė ir auskarai, apyrankė ir kt.).