Vestuviniai žiedai Kategorija: Juvelyrika, Patarimai
Data: 2018 kovo 5

Vestuviniai žiedai – meilės ir ištikimybės, pačios gražiausios gyvenimo šventės simbolis. Tai ne šiaip papuošalas, o atsakingas ir didelio dėmesio reikalaujantis pasirinkimas. Vestuvinių žiedų pasiūla yra itin didelė, todėl apsispręsti, kuris bus tinkamiausias, gali būti sunku. Dar prieš renkantis tinkamą žiedą, dažniausiai iškyla begalės klausimų: kokį vestuvinį žiedą pasirinkti – klasikinį, unikalų, o gal įmantrų? Žiedą gaminti iš aukso ar sidabro? Kokie žiedai praktiškiausi?

Vestuviniai žiedai: auksinis, sidabrinis, o gal platininis?

Vestuviniai žiedai - kaip išsirinkti?Ieškant vestuvinio žiedo, be abejonės, svarbu išsirinkti, iš kokio metalo jis turėtų būti pagamintas. Nors auksas laikomas tradiciniu metalu, neretai jaunavedžiai ima žvalgytis ir modernesnių sprendimų. Be aukso, vestuvinius žiedus linkstama gaminti iš platinos, sidabro, titano, volframo bei kitų metalų. Kitokio metalo vestuviniai žiedai yra modernus ir unikalus sprendimas toms poroms, kurios nesivaiko senųjų vestuvių tradicijų ir nori pasipuošti neįprastais, nematytais, naujo dizaino vestuviniais žiedais.

Tačiau renkantis kitokio metalo vestuvinius žiedus, derėtų įvertinti ne tik jo išvaizdą, bet ir praktiškumą. Auksas – ilgaamžis, tradicinis vestuvinių žiedų metalas. Šiandien galima įsigyti baltojo, geltonojo, juodojo aukso žiedų, vis labiau populiarėja ir švelniai rožinės spalvos auksas. Nors auksiniai žiedai ir dvelkia prabanga, vis dėlto jie turi trūkumą – juos lengva subraižyti. Iš sidabro pagaminti vestuviniai žiedai geriausiai tiks tiems, kurie nori baltos spalvos, bet kiek pigesnių nei baltojo aukso žiedų. Deja, šis metalas ne tik greitai pajuoduoja, bei ir yra minkštas, greitai subraižomas. Kalbant apie platininius žiedus, jie puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Iš platinos pagaminti papuošalai sunkiai braižosi, yra atsparūs ir tvirti. Tačiau šį metalą yra ypač sunku apdirbti, todėl platininių žiedų modelių pasirinkimas nėra didelis.

Be viso to, įgyvendinant žiedų dizaino sprendimus, neretai kuriami skirtingų metalų deriniai. Vis dažniau derinami geltonasis ir baltasis auksas. Šių dviejų aukso spalvų derinys žiedams suteiks unikalumo, išskirtinumo, prabangos.

Vestuvinių žiedų papuošimai

Vestuvinius žiedus populiaru papuošti: įkomponuoti brangakmenių, graviruoti. Vieni populiariausių vestuvinių žiedų papuošimų yra deimantai. Jie yra atsparūs karščiui, įbrėžimams. Be deimantų, vestuviniai žiedai puošiami rubinais, smaragdais, safyrais, perlais, gintaru. Šiuos brangakmenius galima inkrustuoti ne tik ant žiedo išorės, bet ir šone ar net viduje. Dar vienas sprendimas – graviravimas. Apsvarstykite galimybę vidinėje vestuvinio žiedo pusėje išgraviruoti Jums svarbų tekstą. Tai gali būti vestuvių data, vardai, meilės prisipažinimas, širdies plakimo dažnio kreivės. Tokie papuošimai ne tik suteiks žiedui unikalumo, bet ir leis žinoti, kad šis žiedas pagamintas būtent Jums.

Atsižvelkite į vestuvinių žiedų praktiškumą

Vestuviniai žiedai - kaip išsirinkti?Vestuviniai žiedai skirti visam vedybiniam gyvenimui, todėl jį renkantis reikėtų nepamiršti ir praktiškumo. Labai svarbu, kad žiedas būtų patogus: jis neturėtų spausti, trukdyti susiglausti pirštams ar kliūti už drabužių, plaukų. Patartina vengti žiedų su įvairiais tarpeliais, nes jie gali kliūti už drabužių, skylutėse kauptis nešvarumai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į žiedų išgaubtumą. Išgaubti žiedai yra patogūs, nes jie lengvai prisitaiko prie piršto ir lengvai nusimauna, mažiau prakaituoja, neslidinėja. Nepatartina rinktis labai storų arba per daug plonų žiedų. Pavyzdžiui, vasarą patinus pirštams, per ploni vestuviniai žiedai nemaloniai įsiriėš į pirštus.

Jei žiedą planuojate nešioti kasdien, praktiškiausia rinktis paprastą, klasikinį modelį be ypatingų ir įmantrių graviravimų ar atsikišusių detalių. Jei žiedu planuojate puoštis tik ypatingomis progomis, galima rinktis ir įmantresnį variantą.

Kad ir kokį vestuvinį žiedą pasirinktumėte, svarbiausia, kad jis primintų vieną gražiausių gyvenimo švenčių, džiugintų ne tik Jus, bet ir mylimąjį. Nėra nemadingų vestuvinių žiedų – išsirinkite tokį, kuris Jums tiktų, patiktų ir keltų tik teigiamas emocijas.

Blizga.lt